Ефективність організації позашкільної виховної роботи значною мірою залежить від майстерно проведених виховних заходів, різних за змістом формою проведення, кількістю учасників.

Досконало підготовлені та майстерно проведені масові заходи є ефективною формою виховної роботи. Вони сприяють створенню піднесеного настрою у вихованців, формуванню в них організаторських здібностей, розвитку пізнавальних інтересів та практичних умінь та навичок. Ефективність масових заходів залежить не лише від методів та прийомів його підготовки, врахування вікових та індивідуальних особливостей вихованців, дотримання правил техніки безпеки.

Метою та основними завданнями усіх цих заходів є пошук і надання підтримки здібним, обдарованим та талановитим дітям та учнівській молоді; організація змістовного дозвілля підростаючого покоління з урахуванням особистих та колективних інтересів, пошук нових форм його організації, стимулювання творчого, інтелектуального , духовного розвитку, задоволення потреб дітей та юнацтва в творчій самореалізації, популяризація та пропаганда розвиваючих дозвіллєвих програм.

Організаційно-масова робота планується за всіма напрямками виховання та з дотримання календарних свят: святкові концерти, тематичні свята, конкурси, вікторини, розважально-пізнавальні та ігрові програми, бесіди, театралізовані вистави.

Вміти зацікавити дітей – це талант, виховувати в них любов - це мистецтво, а головне в нашій педагогічній праці – це любов до дитини.